(Aiempi uutinen Helsingin löytökoiralauantaihin osallistumisesta)

(Tapahtuman nettisivut)

 Suomen Hopeanuoli-fanit (ry) osallistuu Helsingin lisäksi Löytökoiralauantai-tapahtumaan myös Oulussa.

Oulun tapahtuman järjestämisen päävastaavana toimii sasutäti ja siellä suunnalla osallistumisesta kiinnostuneet voivat ottaa häneen yhteyttä sähköpostilla: paavotus[a]luukku.com

On vielä suunnittelun alla, mitä tapahtumaan Oulun päässä sisältyy ja järjestetäänkö tapahtuman päätteeksi fanimiitti, kuten Helsingissä.


Helsingin löytökoiralauantai 1.9

Paikka: Kotkankatu 2, Helsinki, Alppilan Elämän Keskus (Alppilan kirkko)

(Siinä heti Linnanmäen vieressä, pääportilta katsottuna mäen alla raitiovaunupysäkkien vieressä!)

Klo 12-16: Suomen Hopeanuoli-fanit (ry):n pöytä, jossa:

* Ginga-arpajaiset

* Koirapiirroksia paikalle tulevista koirista maksua vastaan

* Helsingin Hopeanuolimaisin koira -kilpailu (Ouluun tulossa kaiketi vastaava kilpailu)

* Rotkon yli hyppy (jos koirasi ylittää rotkon hyppäämällä, se saa Oun soturin arvon)

- Pöydän tuotto menee kokonaisuudessaan yhdistyksen eläinsuojeluavustuskohteelle 2012, joka päätetään tulevassa yhdistyskokouksessa.


Linnanmäkimiitti

Tapahtuman päätyttyä paikalla olevat Hopeanuoli-fanit kokoontuvat mennäkseen porukalla Linnanmäelle. Kaikki Hopeanuoli-fanit ovat tervetulleita, osallistujien kannattaa tulla Löytökoiralauantaihin yhdistyksen pöydän luo viimeistään 15:30. Alkuun käydään varmaan porukalla syömässä joko Linnanmäellä tai jossain siinä lähellä.

Miitistä kiinnostuneet voivat antaa itsensä ilmi Äffälle.

 

Ginga-arpajaiset

Pidämme Hopeanuoli-arpajaiset valitsemamme eläinsuojelukohteen hyväksi. Jos palkintoja saadaan riittävästi kokoon, arpajaiset voidaan pitää Helsingin lisäksi ehkä myös Oulussa. Jokainen, joka tahtoo kantaa kortensa kekoon yhteisen asian puolesta, voi lahjoittaa arpajaisiin palkintoja. Ne voivat olla joko itse tehtyjä Hopeanuoli-juttuja tai virallisia oheistuotteita. Tuotteet voi joko tuoda johonkin aiempaan Hopeanuoli-tapahtumaan (Tampere kuplii!, Animecon Kuopiossa heinäkuussa), sopia tapaaminen akselilla Helsinki-Jyväskylä/Tampere-Kokkola-Raahe -välillä tai lähettää Äffälle postissa ennen syyskuuta.

Kun sinulla olisi paketti valmiina, pistä sähköpostia affaokami(at)hotmail.com