Suomen Hopeanuoli-fanit ry:n verkkokauppa Hopeapuotiin avataan Nettitaidekuja-osio, jonne tulee myyntiin yhdistyksen jäsenten Hopeanuoleen ja eläimiin liittyviä piirrostuotteita ja käsitöitä. Tavoitteena on tuoda eläintaide entistä vahvemmin osaksi yhdistyksen toimintaa ja samalla tukea eläintaiteen harrastuksia tarjoamalla myyntikanava heidän töilleen.

Tuotteet toimitetaan Hopeapuodin keskusvarastoon ja yhdistys hyvittää myydyistä tuotteista saadut hinnat taiteilijalle. Hintoihin yhdistys lisää 20% ja postitusmaksun.

Jäsenet voivat ilmoittautua nettitaidekujalle kommentoimalla foorumilla ketjua Haluatko työsi myyntiin Hopeapuodin Nettitaidekujalle? tai sähköpostitse affaokami(at)hotmail.com. Myytävät tuotteet voi joko lähettää sovitusti postissa tai toimittaa yhdistyksen pöydälle tai Ginga Roomiin jonkin tapahtuman yhteydessä. Tuotteet voi myös käydä sovitusti tuomassa Keravalla sijaitsevalle varastolle.